Cena zlata

CENA ZLATA DNES

Aktuálně dnes (22.09.2023 20:05) dosáhla cena zlata hodnoty 44251,44 Kč/Oz. Aktuální cena zlata je v následujícím grafu uvedena v amerických dolarech (USD). Pro přepočet ceny z dolarů na české koruny používáme kurz stanovený Českou národní bankou (22,98 Kč).

Do prodejní ceny fyzicky alokovaného zlata ve formě mincí a slitků, které si můžete na těchto stránkách objednat, se promítá i kurz měnového páru USD/EUR, neboť dovoz zlata vypořádáváme v EURo měně.
1925,7 $
Aktuální spotová cena zlata o hmotnosti 1 Oz /unce/, fyzicky nealokovaného
44251,44 Kč
Kurz USD: 22,98 Kč (ČNB)

GRAF CENY ZLATA

Aktuální cena zlata dnes v USD

Aktuální cena zlata v USD. 22.09.2023 20:05

72 hodinový časový snímek vývoje ceny zlata na hlavních komoditních burzách. Hodnota ceny zlata je uváděna v amerických dolarech za unci. Rozpětí osy se mění dle maximálních a minimálních hodnot dosažených během posledních tří dnů. Časová osa udává souběžně čas v New Yorku a Greenwichský střední čas (GMT). Tj. náš středoevropský čas minus jedna hodina. Ve spodní části grafu jsou barevně odlišeny časové zóny kdy probíhá obchodování na hlavních světových komoditních burzách. To je Londýn v Evropě, New York v Americe, Hong Kong v Asii a Sydney v Austrálii.

Černá linka vykresluje aktuálně dosažené hodnoty během dnešního dne. Oranžová zachycuje průběh vývoje během uplynulého dne. Modrá linka dokládá vývoj předchozího dne. V době kdy neprobíhá obchodování (víkendy, svátky) obvykle po 22:00 má linka konstatní hodnotu. Legenda v pravém horním rohu grafu udává aktuální hodnotu ceny zlata, resp. uzavírací hodnoty předchozích dvou dnů.

ČASTO VÁS ZAJÍMÁ
Jaká je cena zlata v dolarech? Cena zlata v dolarech je aktuálně 1925,7 $ za jednu troyskou unci. Cena zlata uváděná v měně USD není zatížená vlivem kurzu české koruny, resp. měnového páru USD/CZK na aktuální cenu zlata.
Jakou cenu má dnes unce zlata v Kč? Cena 1 Oz ryzího zlata na koditní burze je dnes 44251,44 Kč. Cena 1 Oz zlata při fyzické dodávce ve formě mince nebo slitků je pochopitelně mírně vyšší. Zahrnuje i výrobní náklady mincovny, případně rafinérie.
Kolik gramů zlata váží troyská unce (1 Oz)? Hmotnost jedna troyská unce odpovídá 31.1 gramu v metrické soustavě. Hmotnost troyské unce, se kterou pracuje zlatnický průmysl je tedy vyšší, než je váha 'běžné' anglosaské unce.
Jak poroste cena zlata? Očekávaný růst ceny zlata ve střednědobém horizontu se odvíjí od výskytu krizí ekonomického, pandemického, politického i vojenského charakteru. Všechny příčiny oslabení světových měn působí zákonitě růst ceny zlata.
American Eagle. Investiční zlaté mince USA.
EAGLE.
USA.
Maple Leaf. Investiční zlaté mince Kanady.
MAPLE LEAF.
KANADA.
Kangaroo. Investiční zlaté mince Austrálie.
KANGAROO.
AUSTRÁLIE.
Wiener Philharmoniker. Investiční zlaté mince Rakouska.
WIENER PHILHARMONIKER.
RAKOUSKO.
Mám rád CENA-ZLATA .CZ
www.Cena-zlata.cz -Investiční zlaté slitky a mince. ©2003-2023 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.